Ač se to zdá dost nepravděpodobné, tak mohu zcela čestně (a ať si to klidně třeba Kubík ze Seznamu a jejich IT profíci prověří) prohlásit, že jsem rozhodně Smajlíka nikde na sítích nesledoval. Vím, že si zaregistroval několik internetových domén, spustil několik Youtubových kanálů, „jeho“ případu věnoval mnoho prostoru na Facebooku. Ale vím to jen a JEN z informací a vyprávění, které mi řekli mí kamarádi, případně třeba kolegové z práce.
A také od nich vím, že se tam mnohokrát zmiňoval o tom, že „negativní“ příspěvky píši já. „Cha-cha“. Musím ho velmi zklamat, a i všechny ty jeho pochlebovače. Opravdu jsem nejen nenapsal ani jeden jediný příspěvek na jakýkoliv jeho výplod, ale opravdu jsem takové stránky ani nenavštívil.
Není tedy směšný, ale vyloženě k výsměchu i jeho komentář(e), že ví, že jsem to psal já, že to poznal. (To, že to tam psal opět vím jen od svých přátel.) Takže netuším, jestli to tam ještě někde je, nebo není. Ale jeho nenávist je nekonečná a je ochoten udělat cokoliv. Stejně jako další věc, kterou měl někde napsat, že ví, že jsem to psal já, a přitom jsem po sobě „zahladil“ stopy. „A že to ví, protože jsem ho to kdysi naučil.“ Nebo něco v tom smyslu. Tak buď se opět ukázal jako lhář, nebo pěkný břídil. Protože kdybych ho to opravdu kdysi naučil, tak nechápu, proč on po sobě „neuklízel“, když nám třeba na oddílové stránky psal nenávistné příspěvky a vydával se za lidi různých jmen. Nevím, jestli mám napsat, že to bylo komické, když tím vlastně škodil nejen mně, ale celému oddílu a ostatním dětem.
Výpisy z Návštěvní knihy, kde po přihlášení administrátora – tedy tenkrát mě, se u každého příspěvku objevila i IP adresa, odkud byl příspěvek zapsán. Takže se v tu dobu Smajlík jmenoval třeba i Lucie. Trapné, lživé, a ještě se pak po několika letech „usvědčí“ sám další lží, že jsem ho já sám naučil, jak tyto IP adresy změnit. Jenže tuhle lež neměl připravenou, a tak sám po letech zapomněl.
Nicméně budu si muset i všechny jeho příspěvky projít a přečíst, abych se je mohl pokusit vyvrátit. Snad se z toho maximálně poblinkám. Přiznám se, že mně, MNĚ rozhodně nedělá dobře se v celé věci stále babrat. Člověk by čekal, že spíš „oběť“ bude chtít zapomenout… Vlastně to sedí, skutečná oběť zapomenout chce. Ale On ne.
Na závěr připomenu ještě něco, o čem psala Veronika v dílu č. 04. Je zajímavé, že minimálně její příspěvky Smajlík smazal, a pak si ji dokonce zablokoval. A vím, že stejně tak to dopadlo s příspěvky od Jirky, Pavly, Petry… A stejně tak Kubík dal možnost na Seznamu se vyjádřit jen „vyvoleným“. Ani tam totiž třeba zrovna Veronika neuspěla.